• Телефон: + 86-574-86361966
 • Е-пошта: info@nshpv.com
  • sns03
  • sns04
  • sns06
  • sns01
  • sns02

  DWHG10 / 16/22/25/32 СЕРИЈА ЕЛЕКТРОМАГНЕТЕН PILOT се ракува насочен ВЕНТИЛИ

  Краток опис:

  DWHG series are solenoid pilot operated spool type valves . This series are used to control the start ,stop and direction of flow.


  детали за производот

  Тагови производ

  DWHG серија се електромагнетниот пилот управувана тип spool вентили. Оваа низа се користи за контрола на проектот, да застане и насоката на протокот.

  големина 10 16 22 25 32
  Макс PAB работен притисок (MPa) 31,5 35 31,5 35 35
  Однадвор исцедена Т Port (MPa) 31,5 25 25 25 25
  Внатрешно исцедена Т Port (MPa) (AC) -10 (AC) -10 (AC) -10 (AC) -10 (AC) -10
  (DC) -16 (DC) -16 (DC) -16 (DC) -16 (DC) -16
  Однадвор исушена Y Port (MPa) (AC) -10 (AC) -10 (AC) -10 (AC) -10 (AC) -10
  (DC) -16 (DC) -16 (DC) -16 (DC) -16 (DC) -16
  Мин. Пилот притисок (MPa) 0,45-1 0,45-1,3 0,45-1 0,45-1 0,45-1
  Макс. стапка на проток (L / min) 160 300 450 650 1100
  Тежина (кг) 6.7 9.5 12 18 38,5
  Вентил тело (Материјал) Површинска обработка кастинг фосфат површина
  масло чистота NAS1638 класа 9 и ISO4406 класа 20/18/15

  Карактеристични криви: Тип 4DWHG10 ... (се мери со HLP46, Voil = 40 ℃ ± 5 ℃)

  777

  Карактеристични криви: Тип 4DWHG16 ... (се мери со HLP46, Voil = 40 ℃ ± 5 ℃)

  888

  Карактеристични криви: Тип 4DWHG22 ... (се мери со HLP46, Voil = 40 ℃ ± 5 ℃)

  999

  Карактеристични криви: Тип 4DWHG25 ... (се мери со HLP46, Voil = 40 ℃ ± 5 ℃)

  101010

  Карактеристични криви: Тип 4DWHG32 ... (се мери со HLP46, Voil = 40 ℃ ± 5 ℃)

  111111

   

  spool симболи

  5555

  снабдување пилот течност

  6666

  1,4DWHG10
  (1) Внатрешните и надворешни пилот пилот: На "Р" порта со M6 завртка 3 е надворешен пилот, да се претворат во внатрешниот вентил пилот, М6 завртка 3 мора да се отстранат.
  (2) Внатрешните мозоци и надворешни мозоци: Отстранување на завртката 1, да се инсталира M6 завртка 2 е надворешен мозоци, одвртете М6 screew 2 е внатрешна мозоци.

  2,4DWHG16
  (1) Внатрешните и надворешни пилот пилот: Отстранување на страничните покритие, инсталирање на игла да им овозможи на "Р" порта со отворена положба е внатрешна пилот, за претворање на игла во "Р" порта со вклучен позиција е надворешен мозоци.
  (2) Внатрешните мозоци и надворешни мозоци: Отстранување на завртката 1 и инсталирање M6 завртка 2 е надворешен мозоци, одвртете го M6 завртка 2 е внатрешна мозоци.

  снабдување пилот течност

  7777

  3,4DWHG25
  (1) Внатрешните и надворешни пилот пилот: Отстранување на страничните покритие, инсталирање M6 завртка 1 е надворешен пилот, одвртете го M6 завртка 2 е внатрешна пилот.
  (2) Внатрешните мозоци и надворешни мозоци: Отстранување на M6 завртка 2 во пристаништето "Т" на врвот на главниот вентил е внатрешна потрошувачка, инсталирање на M6 завртка 2 е надворешен мозоци.
  4,4DWHG32
  1, внатрешни и надворешни пилот пилот: Инсталирање на M6 завртка 1 во пристаништето "Р" на врвот на главниот вентил е надворешен пилот; отстранување на M6 завртка 1 е внатрешна пилот.
  2, внатрешни и надворешни одливот на мозоци: Отстранување на M6 завртка 2 во пристаништето "Т" на врвот на главниот вентил е надворешен одвод; инсталирање на M6 завртка 2 е внатрешна мозоци.
  ЗАБЕЛЕШКА: 1.The порта "Х" на основната плоча мора да се вклучи ако внатрешната пилот.
  2. порта "Y" на основната плоча мора да се вклучи ако внатрешната мозоци.

  4DWHG10 Subplate Димензии за инсталирање

  8888

  9999

   

  4DWHG16 Subplate Димензии за инсталирање

  1111111

   

  Сет вентил завртка
  4 од M10 × 60 GB / T70.1-12.9 затегнување вртежен момент Ма = 75Nm.
  2 од М6 × 60 GB / T70.1-12.9 затегнување вртежен момент Ма = 15.5Nm.
  O-прстен за PTAB порта: φ26 × 2.4
  О-прстен за XYL порта: φ15 × 1,9

  4DWHG22 Subplate Димензии за инсталирање

  222222

   

  Сет вентил завртка
  6 од M12 × 60 GB / T70.1-12.9 затегнување Ма = 130Nm вртежен момент.
  О-прстен за PTAB пристаниште: φ31 × 3.1
  О-прстен за XY пристаниште: φ25 × 3,1

  4DWHG25 Subplate Димензии за инсталирање

  3333333

  Сет вентил завртка
  6 од M12 × 60 GB / T70.1-12.9 затегнување Ма = 130Nm вртежен момент.
  О-прстен за PTAB пристаниште: φ34 × 3.1
  О-прстен за XY пристаниште: φ25 × 3,1

  4DWHG32 Subplate Димензии за инсталирање

  1111

  Сет вентил завртка
  6 од M20 × 80 GB / T70.1-2000 12,9 затегнување Ма = 430Nm вртежен момент.
  O-прстен за PTAB порта: φ42 × 3
  O-прстен за XY порта: φ19 × 3

  димензии за вградување

  2222

  3333


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   Прашање Сега
   • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни

   WhatsApp Online Chat !