• Телефон: + 86-574-86361966
 • Е-пошта: info@nshpv.com
  • sns03
  • sns04
  • sns06
  • sns01
  • sns02

  DWG6 СЕРИЈА ЕЛЕКТРОМАГНЕТЕН управувана насочен контрола АРМАТУРИ

  Краток опис:

  DWG6 series directional control valves are solenoid operated directional spool valves ,these valves are used to the start ,stop and direct flow.


  детали за производот

  Тагови производ

  DWG6 серија насочен контрола електромагнетниот вентили се ракува насочен spool вентили, овие вентили се користат во проектот, да застане и директен проток.

  Технички податоци

  големина 6
  Max.flow стапка (L / min) 60
  Работен притисок (MPa) A, B, P нафта порта 31.5
  Т нафта порта 16
  Без рачка / Со HandleWeight (кг) 1.6 / 2.2
  2.2 / 2.8
  Вентил тело (Материјал) Површинска обработка кастинг фосфат површина

  Карактеристични криви (се мери со HLP46, Voil = 40 ℃ ± 5 ℃ [104 ± 9])

  222

  spool симболи

  333

  DWG6 Subplate Димензии за инсталирање

  444

  DWG6-ЕЛ Subplate Димензии за инсталирање

  555

  DWG6 Subplate Димензии за инсталирање

  666


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп

  ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   Прашање Сега
   • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп

   WhatsApp Online Chat !