• Телефон: +86-574-86361966
 • E-mail: info@nshpv.com
  • sns03
  • sns04
  • sns06
  • sns01
  • sns02

  DWHG10/16/22/25/32 СЕРИЈА СЕРИЈА ЕЛЕНОИДИ СО ПИЛОТСКИ НАСОЧНИ ВЕНТИЛИ

  Краток опис:

  Серијата DWHG се вентили од типот на макара со пилот соленоид.Оваа серија се користи за контрола на почетокот, запирањето и насоката на протокот.


  Детали за производот

  Ознаки на производи

  Серијата DWHG се вентили од типот на макара со пилот соленоид.Оваа серија се користи за контрола на почетокот, запирањето и насоката на протокот.

  Големина 10 16 22 25 32
  Максимален работен притисок PAB (MPa) 31.5 35 31.5 35 35
  Надворешно исцедена Т порта (MPa) 31.5 25 25 25 25
  Внатрешно исцедена Т порта (MPa) (AC) -10 (AC) -10 (AC) -10 (AC) -10 (AC) -10
  (DC) -16 (DC) -16 (DC) -16 (DC) -16 (DC) -16
  Надворешно исцедена Y порта (MPa) (AC) -10 (AC) -10 (AC) -10 (AC) -10 (AC) -10
  (DC) -16 (DC) -16 (DC) -16 (DC) -16 (DC) -16
  мин.Пилот притисок (MPa) 0,45-1 0,45-1,3 0,45-1 0,45-1 0,45-1
  Макс.стапка на проток (L/min) 160 300 450 650 1100
  Тежина (KGS) 6.7 9.5 12 18 38,5
  Тело на вентилот (Материјал) Површинска обработка лиење фосфатна површина
  Чистота на маслото NAS1638 класа 9 и ISO4406 класа 20/18/15

  Карактеристични кривини: Тип 4DWHG10… (мерено со HLP46; Гласност=40℃±5℃)

  777

  Карактеристични кривини: Тип 4DWHG16… (мерено со HLP46, глас=40℃±5℃)

  888

  Карактеристични кривини: Тип 4DWHG22… (мерено со HLP46; Гласност=40℃±5℃)

  999

  Карактеристични кривини: Тип 4DWHG25… (мерено со HLP46; Гласност=40℃±5℃)

  101010

  Карактеристични кривини: Тип 4DWHG32… (мерено со HLP46, глас=40℃±5℃)

  111111

   

  Симболи на макара

  5555

  Снабдување со пилот течност

  6666

  1, 4DWHG10
  (1) Внатрешен пилот и надворешен пилот: Приклучокот „P“ со М6 завртка 3 е надворешен пилот, за да се претвори вентилот во внатрешен пилот, завртката M6 3 мора да се отстрани.
  (2) Внатрешен одвод и надворешен одвод: Отстранувањето на завртката 1, за да се инсталира M6 завртката 2 е надворешен одвод, одвртете ја завртката M6 2 е внатрешен одвод.

  2, 4DWHG16
  (1) Внатрешен пилот и надворешен пилот: Отстранувањето на страничниот капак, инсталирањето на иглата за да се дозволи портата „P“ со отворена положба е внатрешен пилот, за претворање на иглата во порта „P“ со приклучена положба е надворешен одвод.
  (2) Внатрешен одвод и надворешен одвод: Отстранувањето на завртката 1 и инсталирањето на завртката M6 2 е надворешен одвод, одвртете ја завртката M6 2 е внатрешен одвод.

  Снабдување со пилот течност

  7777

  3, 4DWHG25
  (1) Внатрешен пилот и надворешен пилот: Отстранувањето на страничниот капак, инсталирањето на завртката M6 1 е надворешен пилот, одвртете ја завртката M6 2 е внатрешен пилот.
  (2) Внатрешен одвод и надворешен одвод: Отстранувањето на завртката M6 2 во „T“-портата на горниот дел од главниот вентил е внатрешно одводнување, инсталирањето на завртката M6 2 е надворешно одводнување.
  4, 4DWHG32
  1, Внатрешен пилот и надворешен пилот: Инсталирањето на завртката M6 1 во приклучокот „P“ на горниот дел од главниот вентил е надворешен пилот; отстранувањето на завртката M6 1 е внатрешен пилот.
  2, Внатрешен одвод и надворешен одвод: Отстранувањето на завртката M6 2 во приклучокот „T“ на горниот дел од главниот вентил е надворешно одводнување; инсталирањето на завртката M6 2 е внатрешен одвод.
  ЗАБЕЛЕШКА: 1. Приклучокот „X“ на основната плоча мора да биде приклучен ако е внатрешен пилот.
  2. Приклучокот „Y“ на основната плоча мора да биде приклучен ако внатрешен одвод.

  4DWHG10 Димензии за монтирање на подплоча

  8888

  9999

   

  4DWHG16 Димензии за монтирање на подплоча

  1111111

   

  Завртка за поставување на вентилот
  4 од M10×60 GB/T70.1-12.9 Вртежен момент на затегнување Ma=75Nm.
  2 од M6×60 GB/T70.1-12.9 Вртежен момент на затегнување Ma=15,5Nm.
  О-прстен за PTAB порта: φ26×2,4
  О-прстен за XYL порта: φ15×1,9

  4DWHG22 Димензии за монтирање на подплоча

  222222

   

  Завртка за поставување на вентилот
  6 од M12×60 GB/T70.1-12.9 Вртежен момент на затегнување Ma=130Nm.
  О-прстен за PTAB порта: φ31×3.1
  О-прстен за XY порта: φ25×3.1

  4DWHG25 Димензии за монтирање на подплоча

  3333333

  Завртка за поставување на вентилот
  6 од M12×60 GB/T70.1-12.9 Вртежен момент на затегнување Ma=130Nm.
  О-прстен за PTAB порта: φ34×3.1
  О-прстен за XY порта: φ25×3.1

  4DWHG32 Димензии за монтирање на подплоча

  1111

  Завртка за поставување на вентилот
  6 од M20×80 GB/T70.1-2000 12.9 Вртежен момент на затегнување Ma=430Nm.
  О-прстен за PTAB порта: φ42×3
  О-прстен за XY порта: φ19×3

  Димензии за инсталација

  2222

  3333


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  ИСТРАЖУВАЈ СЕГА
  • * CAPTCHA:Ве молиме изберете гоКамион

  ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  ИСТРАЖУВАЈ СЕГА
  • * CAPTCHA:Ве молиме изберете гоЅвезда

  WhatsApp онлајн разговор!