• Telefon: + 86-574-86361966
 • E-mail: info@nshpv.com
  • sns03
  • sns04
  • sns06
  • sns01
  • sns02

  PBD DIREKTE operohet PRESION valvulat lehtësim

  Përshkrim i shkurtër:

  PBD series relief valves are direct operated poppet type used to limit pressure in a hydraulic system. The design can be divided into poppet (Max.40Mpa) and ball type. There are six pressure adjustment ranges available 2.5;5;10;20;31.5;40Mpa. It has characteristics of compact structure,high performance, reliable work, low noise and long service life. These series are widely applied to many lower flow systems, can be also used as relief valve and remote control valve, etc.


  Detail Product

  Produkt Tags

  42

  PBD valvulave lehtësim seri janë operuar direkt lloj vogëlush përdoret për të kufizuar presionin në një sistem hidraulik. Dizajni mund të ndahet në vogëlush (Max.40Mpa) dhe lloji topin. Ka gjashtë vargjet rregulluese presion disponueshme 2.5; 5, 10; 20; 31.5; 40Mpa. Ajo ka karakteristikat e struktura kompakte, performancë të lartë, punën e të besueshme, zhurmë të ulët dhe jetë të gjatë shërbimit. Këto seri janë aplikuar gjerësisht në shumë sisteme rrjedhës më të ulëta, mund të përdoret gjithashtu si lehtësim

  valve and remote control valve, etc.

  Të dhënat teknike

  madhësi 6 8 10 15 20 25 30
  presioni operativ (Mpa) 31.5
  Max .flow kursit (L / min) 35 60 80 150 200 250 300
  temperature fluide (℃) -20 ~ 70
  saktësia e filtrimit (mM) 25
  PBD K Pesha (KGS) 0.4   0.5   0.9   2.1
  PBD G Pesha (KGS) 1.6 3.6 3.6 6.9 6.9 15.2 15.2
  PBD P Pesha (KGS) 1.7   3.7   7.1   15.7
  body valvul (Material) trajtimin sipërfaqësore Çeliku Trupi Surface oksid Zi
  pastërtia Oil NAS1638 klasës 9 dhe ISO4406 klasë 20/18/15

  curves karakteristike (e matur me HLP46, VOIL = 40 ℃ ± 5 ℃)

  888

  999

  PBD * K gjeresia për fishek

  101010

  111111

  dimensionet e instalimit

  2222

   

  11112222


 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Zemra

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Zemra

  WhatsApp Online Chat !