• Телефон: + 86-574-86361966
 • Е-пошта: info@nshpv.com
  • sns03
  • sns04
  • sns06
  • sns01
  • sns02

  ФГ гас вентили / FK гас неповратни вентили

  Краток опис:

  44

  FG/FK series throttle/throttle check valves mounted on the oil pipe lines di-rectly.FG throttle valve is used to regulate flow by turning adjustment sleeve.FK throttle check valve is used to control flow in one direction and allow free flow in the opposite.


  детали за производот

  Тагови производ

  ФГ / ФК серија гас / гас провери вентили монтирани на нафтоводи ди-rectly.FG гас вентил се користи за регулирање на протокот со вртење прилагодување sleeve.FK проверка гас вентил се користи за контрола на протокот во една насока и да се овозможи слободен проток на спротивното.

  Технички податоци

  големина 6 8 10 15 20 25 30
  Работен притисок (МПА) 31,5 31,5 31,5 31,5 31,5 31,5 31,5
  стапка на проток (L / min) 15 30 50 125 200 300 400
  инчен G1 / 4 " G3 / 8 " G1 / 2 " G3 / 4 " G1 " G1 1/4 " G1 1/2 "
  метрички M14 x 1.5 M18 x 1.5 M22 x 1.5 M27 x 2 M33 x 2 M42 x 2 M48 x 2
  Напукнување притисок вентил 0.05MPa
  FK Тежина (кг) 0.3 0.4 0,7 1.3 2.3 3.8 4.8
  ФГ Тежина (кг)

  ФГ / FK влечење

  333

  444


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

  ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   Прашање Сега
   • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

   WhatsApp Online Chat !